ANASAYFA > TEKNİK BİLGİLER

Aydınlatmada Konfor

Doğru Aydınlatma ile görsel konforu yakalayıp, satışlarınızı desteklemek mümkün.

Doğru aydınlatılmamış, aydınlatma konforunun olmadığı, kamaşmanın söz konusu olduğu mekanlarda, insanlar görsel konforun olmaması sebebiyle rahatsız olmakta ve bu nedenle daha az zaman geçirmektedir. Mesela, müşterilerin mağazada geçirdiği süre kadar satış hacmini de etkileyen aydınlatma; doğru yapıldığında dikkat çekici, yönlendirici ve teşvik edici bir avantaj haline gelmektedir.

 

İstenilen noktada vurgulu aydınlatmayı ve her noktada gerektiği kadar ışık yakalayın.

Ürün sunumunun doğru ve etkili yapılmasının ölçütlerinden biri de doğru yapılmış aydınlatmadır. Bu nedenle mağaza içerisinde olması gereken aydınlık seviyeleri belirlenirken ürün sunumunun doğru şekilde yapılmasına, gerektiği yerde gerektiği kadar ışık kullanılmasına dikkat edilmelidir. LAMP 83, aydınlatma uzmanı olan müşteri temsilcileri ile proje hizmeti vermekte ve mağaza aydınlatması konusundaki tecrübesiyle müşterilerinin beklentileri ve ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunmaktadır.

 

Kamaşma kontrol edilmelidir.

Mağazalarda kimi zaman verimsiz aydınlatma aygıtı ile istenilen aydınlık seviyesi yakalanmaya çalışılmakta, bu nedenle çok fazla sayıda ürün kullanılmakta ve ışığı istenen noktaya gönderemeyen ürünler nedeniyle, kamaşma meydana gelmektedir. Doğru tasarlanmamış aygıtlar kullanıldığında, hem yüksek güçte hem de sayı olarak fazlaca kullanılan aydınlatma aygıtlarının neden olduğu görsel rahatsızlıktan ötürü, müşteri ve mağaza çalışanları, dolayısıyla satış hacmi olumsuz etkilenmektedir.

 

Mağaza içerisinde yapılacak aydınlatma projelendirilirken kamaşmanın olmamasına dikkat edilmeli, gerektiği yerde (bir nokta ya da bölgede güçlü ışığın istenmesi durumunda) kamaşma önleyici aksesuarlı ürünler tercih edilmelidir. LAMP 83’ün uzman müşteri temsilcileri, proje aşamasında kullandıkları aydınlatma programları sayesinde aydınlık seviyesi ve kamaşma hesapları yapmakta, müşterilere doğru ve profesyonel aydınlatma çözümleri sunmaktadır.

 

Aydınlatma otomasyonu ile hem etkileyin, hem de tasarruf edin.

Aydınlatma otomasyonun yapılmış olması, mağazalarda hem görsel konfor hem de enerji tasarrufu açısından avantaj sağlamaktadır. Gün ışığından faydalanabilen mağazalar aydınlatma otomasyonu sayesinde, hem gereğinden fazla ışıktan sakınabilir hem de bu enerji tasarrufu elde edebilir.

Uygun nitelikte ürünler kullanıldığında, gün ışığının olduğu ve/veya nispeten daha az aydınlığın gerektiği saatlerde ışık kısılıp açılabilmekte, DALI sistemi ile bu özellik otomatik olarak yönetilebilmektedir. LAMP 83’ün aydınlatma aygıtlarında dim edilebilme (kısılıp açılabilme) ve DALI (Digital Adressable Lighting Interface) kontrol alternatifleri mevcuttur.