ANASAYFA > TEKNİK BİLGİLER

Aydınlatmada Ekonomi

Elektrik faturalarınızın tutarını ve işletme maliyetlerinizi düşürün.

Verimli, uzun ömürlü ve enerji tasarruflu aydınlatma aygıtları ile elektrik faturalarınızın tutarlarını düşürebilir ve birçok işletme maliyeti külfetinden kurtulabilirsiniz.

 

LAMP 83, ürettiği, gerek geleneksel lambalı, gerek LED’li aydınlatma aygıtlarının verimli olmasına azami ölçüde dikkat etmektedir.

 

Örnek bir mağaza için LED’li aydınlatma aygıtı ile geleneksel lambalı aydınlatma aygıtları arasında proje bazında yapılan bir karşılaştırmayı görmek için lütfen tıklayın.

 

Daha verimli aydınlatma aygıtları ile daha az sayıda aygıt kullanın.

Lambadan alınan ışığın büyük bir kısmını ortama iletebilmesi verimli bir aydınlatma aygıtının en önemli gerekliliklerinden biridir. Bunun mümkün olabilmesi için aygıt içerisinde kullanılan reflektör veya lensin optik tasarımının ve kullanılan malzeme niteliğinin gerekli kalite ve teknolojiye sahip olması gerekir.

 

Bu sayede aynı güçte lamba ile verimli aydınlatma aygıtından elde edilen ışık, verimsiz aydınlatma aygıtına kıyasla kat kat fazla olmaktadır. Bu da daha az sayıda kaliteli aygıt ile aydınlatılabilecek bir mekan için, birim fiyatı ucuz ancak verimsiz aydınlatma aygıtından çok daha fazla kullanılması anlamına gelmektedir.

 

Tüm faktörler, göz önüne alındığında verimli aydınlatma aygıtlarının, hem ilk yatırım maliyeti hem de işletme maliyeti açısından toplam projede tasarruf sağladığı görülmektedir. Verimsiz aydınlatma aygıtı verimli olana kıyasla daha ucuz olsa bile, proje toplamında ödenen miktar daha fazladır. Ayrıca verimi düşük aygıtlar, devamlı olarak daha fazla elektrik faturası ödenmesi anlamına gelmektedir.

 

Yüksek adette ürün kullanılarak aydınlatılan mekanlar için elektrik sarfiyatı, giderler içinde önemli yer tutmaktadır. Mağaza sayısını giderek arttıran perakende sektörü için bu konu daha da önemli olmaktadır. Onlarca mağazası bulunan ve her mağazasında ortalama 100 adet aydınlatma aygıtı kullanan bir perakende firması için elektrik sarfiyatından yapacağı tasarruf,  daha da büyük bir miktar haline gelmektedir.

 

Uzun ömürlü aydınlatma aygıtlarını tercih edin.

Kaliteli, EN 60598-1 standartlarına uygun, CE deklarasyonu ve gerekli tip test raporlarına sahip aydınlatma aygıtları birçok kullanım avantajının beraberinde uzun ömür sağlamaktadır. Satın aldığınız aydınlatma aygıtının bu standart ve normlara uygunluğu, kullanılan malzemelerin kalitesi, mekanik ve elektriksel yeterlilikleri konusunda gerekli şartlara uygunluğunu göstermektedir. Bu koşulları sağlamayan ürünler kullanıldığında, kısa süre sonra yenileme, değiştirme, pek çok elektriksel ve/veya mekanik arıza sorunuyla karşılaşılması olasıdır.

LAMP 83 ürünlerinin tamamı uluslararası standart ve kalite normlarına uygun olarak tasarlanır ve üretilir; ürünlerin bu standartlara uygunluğu ve kalitesi 25 ayrı tip testinden geçirilerek doğrulanır.