ANASAYFA > KURUMSAL

Hakkında

1963 yılında temel aydınlatma gereçlerinin imalatı ile başlayan kurumsal faaliyet, zaman içerisinde evrilerek günümüzde globalleşen bir markaya dönüştü: LAMP 83.

 

“Doğru Aydınlatma“ motivasyonu ve tescilli sloganı ile başlayan kurumsal yolculuk, 50 yılı aşkın süredir, istikrar, gelişim ve güvenle sürüyor. 20. yüzyılın klasik ışık kaynaklarını verimli birer aydınlatma aygıtına dönüştürme çabamız; evrilerek 21. yüzyılda LED ışık kaynaklarının çok daha uzun ömürlü, verimli ve otomasyona yönelik kabiliyetlerinin klasik formlar dışında şekillendirilmesi işlevine dönüştü. LAMP 83 tüm bu süreç ve evrim içerisinde kendisini doğru konumlandırarak, kurumsal ve bireysel paydaşlarının desteği ile gelişimini, büyümesini ve globalleşmesini sürdürdü.

 

Bu çabaların sonucu olarak, LAMP 83 üretim ve sunum tesisleri 2015 yılında yeniden yapılandırıldı. Avrupa - Asya kıtalarını birbirine bağlayarak bu anlamda dünyanın en merkezi konumlarından biri olan İstanbul’un tam da kalbinde yapılandırılan yeni tesisimiz, 22.000.- m² ‘yi bulan üretim ve sunum alanları ve 1.000.000.- adet / yıl potansiyel üretim kapasitesi ile değerli müşterilerimizin ve sektör profesyonellerinin hizmetine sunuldu.

 

LAMP 83 bir yandan değişen, gelişen ve LED teknolojisi ile aslında yeniden başlayan yarışta öncü pozisyonunu sağlamlaştırır ve geliştirirken; diğer yandan toplam kalite, gelişmiş müşteri ilişkileri yönetimi ve stratejik yönetim gibi modern kurum ve süreç yönetim enstrümanlarını kullanarak, kurumun sunduğu hizmet, ürün ve sistem kalitesini hedef müşterilerinin arzuladığı doğrultuda geliştirmeye devam ediyor.

 

Ülkemizin en değerli markalarının yanında, global dünya markalarına da kurumsal - bütünleşik hizmet üretmeyi sürdürüyoruz. LED ile yeniden başlayan bu yarışta endüstriyel alanlardan, nitelikli konut projelerine kadar bir çok farklı proje tipinde uzman ekiplerimizle birlikte projelerinize fark yaratan, değer katan aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu çözümlerini bir arada sunuyoruz. Ofisler, marketler, endüstriyel alanlar, hastaneler, alışveriş merkezleri, mağazalar, nitelikli yaşam projeleri ve ticari alanlarınız için dahili ve harici aydınlatma ürün, sistem ve otomasyon ihtiyaçlarınızı proje konseptinizle uyumlu ve enerji verimli hale getirebilmek için durmadan çalışıyoruz.

 

Yarım asırdır her türlü aydınlatma ve proje gereksinimlerinde güvenle LAMP 83’ü tercih eden bireysel ve kurumsal müşterilerimiz, kendisini titizlik ve özenle ayrıştıran LAMP 83’ün kendileri için yarattığı katma değer ve farklılıklardan faydalanmakta ve LAMP 83’ü güvenle tercih etmektedir.

 

Tecrübedir, LAMP 83

1963 yılında kurulan LAMP 83, 50 yılı aşan kurum kültürü, bilgi birikimi ve deneyim bileşkesi sayesinde sadece ülkemiz müşterileri için değil, global dünya müşterileri için “aydınlatma aygıtları ve aydınlatma entegre sistemler” tasarlayan, üreten ve pazarlayan bir sistem şirketidir.

 

Kalitedir, LAMP 83

Kurumsal gelişim ve sürdürülebilirliğin en temel ihtiyacı “sadece bir ürünün değil, bütüncül bir sistemin” bileşik kalitesidir. Bu perspektiften bakan LAMP 83 için önemli olan, bütüncül işletim sisteminin belgelendirilmiş ve sürdürülebilir olmasıdır. Bu felsefe ve adanmışlık doğrultusunda, LAMP 83’ün bileşik işletim sistemi İngiliz NQA şirketi tarafından ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 kalite güvence sistemleri ile belgelendirilmiş, güvence altına alınmıştır.

 

Çevrecidir, LAMP 83

Dünyamızın ve geleceğin, çocuklarımız için bize emanet olduğunu kanıksamış bir anlayışla işimizi yapıyoruz. Bir yandan kurumumuz ve insanlık için daha aydınlık, daha güvenli ve daha parlak bir gelecek yaratmaya çalışırken, diğer yandan yaşadığımız gezegenin en önemli varlığımız olduğunun da bilincindeyiz. İşte tam da bu yüzden uluslararası belgelendirilmiş ISO 14001 çevre yönetim sistem belgesine sahip bir sistemi yaratmakla kalmadık; aynı zamanda LAMP 83’ e ait “Yeşil Gezegen” politikasınıyaratarak, tüm faaliyetlerimizin bu politikaya uyumlu olmasını sağladık.

 

Güvenilirdir, LAMP 83

LAMP 83, sektörde tamamladığı yarım asrın ardından adının “güven” ile eşdeğer anıldığı bir kazanıma sahiptir. Bu kazanımda bize destek veren ve sayıları 15.000’ i aşkın bireysel ve kurumsal müşterimize teşekkür ederken, var olduğumuz sürece bu kazanımı korumak ve geliştirmek için çabalıyor olacağız.

 

Araştırmacıdır, LAMP 83

LAMP 83 işletim sistemi, sürekli daha iyi ve daha yeniyi hedefler. Tüm çalışma takımlarımız, bu hedefleri bilerek ve kabul ederek LAMP 83 ile olan iş birlikteliklerini sürdürür, geliştirirler. Araştırma ve Geliştirme departmanı ise tüm bunlardan bağımsız, herhangi bir ön kabul ya da ezber içerisinde olmadan, LAMP 83 ürün ve sistemlerinin kullanıcılar lehine gelişimci, verimli ve rekabetçi olması için çaba sarf eder.

 

Tasarımcıdır, LAMP 83

LAMP 83 standart ürün gamı, 600 civarında tasarım ve faydalı model tescilli ana üründen oluşmaktadır. Tasarımcı, tasarım, fikri ve mülki haklara saygı, LAMP 83 için kurum kimliğinin ayrılmaz bir bütünüdür. Bununla birlikte kurumsal çözüm ürettiğimiz pek çok proje için aydınlatma tasarımcıları, mimarlar, mühendisler ve uygulayıcılar gibi sektör profesyonelleri ile birlikte çalışarak farklı ve özel tasarım ürünler ile sistemler yarattık, örneklendirdik ve ürettik. Tüm tasarımlarımızın görsel, fonksiyonel ve verimli olmasını işimizin değişmez bir parçası olarak gördük, görmeye de devam edeceğiz.

 

Teknolojidir, LAMP 83

LAMP 83 için en önemli değerlerden biri üretici - yaratıcı kimliğini korumaktır. Bu bilinç ve prensiple 50 yılı aşkın süredir teknolojinin sağladığı en nitelikli imkanları, LAMP 83 üretim faaliyetleri için kullanıyoruz. Günümüzde LAMP 83 tasarım faaliyetlerinden, nihai üretim operasyonlarına kadar tüm operatiflerde robotik ve numerik kontrollü uygulama ve teknolojilere yer veriliyor. Tüm işlemlerin el değmeden gerçekleştirildiği toz boyama tesisimiz, 3 boyutlu yazıcı ve mühendislik plastikleri ile hızlandırılmış prototip – örnekleme yapan teknolojilerimiz bu örnekler arasında sayılabilir.

 

Rekabetçidir, LAMP 83

Rekabetçi olmayı çağımızın en temel gereği olarak görüyoruz. Neyi, ne şekilde, nasıl yapıyor olduğunuzdan ya da söylediğinizden bağımsız şekilde, müşteri faydası açısından olması gereken “verimli ve rekabetçi olmaktır” ve biz de bunun bilincindeyiz. Biz, üzerinde çalıştığımız tüm kurumsal ve bireysel proje ihtiyaçlarının çözümünde en uygun birim ürün fiyatını sağlamak için değil; istenilen sonuca ulaşmak için gereken en teknolojik ve en rekabetçi sistem çözümlerini sağlamak için çalışıyoruz. Rekabetçi sistemin parametrelerini; “bir projenin tanımlanmış amaç ve ihtiyacını, en verimli ve ekonomik şekilde karşılamak / gidermek” olarak tanımlıyoruz. Bununla birlikte ekonomik ömür süresince kullanım kolaylığı, enerjinin verimli kullanılması, enerji maliyetlerinin en aza indirilmesi ve nihai olarak bakım - onarım maliyetlerini de ek unsurlar olarak bu tanımımızın içerisine yerleştiriyoruz. İşte bu bileşkenin bütününde her zaman en uygun çözüm ortağı olduğumuzu kanıtlamak için sürekli çalışıyoruz.

 

Projecidir, LAMP 83

Bizim için hiç değişmeyecek en önemli motivasyon, adımızla özdeşleşen “Doğru Aydınlatma“ olgusudur. İşte bu yüzden “Doğru Aydınlatma“ sloganımızı sadece adımıza tescil ettirmekle kalmadık; aynı zamanda LAMP 83 bünyesinde görev alan tüm takım arkadaşlarımızı bu bilinçle eğittik, bilinçlendirdik. “Doğru Aydınlatma“ için en temel gerekliliğin doğru bir proje tasarımı olduğunu biliyor ve çalıştığımız tüm projelerde bu ilkemizi gözeterek çalışıyoruz. Bu özelliğimiz zaman zaman müşteri kaybına yol açsa dahi, bu kayıpları aslında birer kazanç olarak görüyor ve zaman içerisinde ortaya çıkan sonuçlarla da gerçekten kazanca çeviriyoruz.

 

Garantidir, LAMP 83

Paydaşları nezdinde güvenilir olmanın ayrıcalığını yaşamayı alışkanlık edinmiştir LAMP 83. Markamızı taşıyan her bir ürünün göstereceği performans bizim için çok değerlidir. Bu anlamda tüm ürünlerimiz, uluslararası standartlarda tanımlanan gerekleri sağlar ve iki yıl doğrudan kurum garantisi altındadır. Aydınlatma sektöründe gelişen ve değişen LED ile bağlı yardımcı malzeme teknolojilerine uyumlu olarak ve bazı ek şartların sağlanması kaydıyla, LAMP 83 ürün garantisi 5 yıla kadar uzayabilmektedir.

 

Globaldir, LAMP 83

Günümüzde 60’ın üzerinde ülkede, binlerce projede LAMP 83 markalı aydınlatma aygıtları ve aydınlatma entegre sistemleri güvenle kullanılmaktadır. LAMP 83, sadece ülkemizin seçkin markaları için değil, global dünya markaları için de aydınlatma ürün ve sistemleri tasarlar, üretir ve tedarik eder hale gelmiştir.

 

Bugün gururla ifade ettiğimiz bu özelliklerimize ve bulunduğumuz noktaya tek şekilde ulaşabilirdik; bize güvenen ve bizi tercih eden paydaş ve müşterilerimizin destekleri sayesinde. Dolayısıyla yarım asrı aşan yolculuğumuzda bize güvenen, destek veren ve tercih eden tüm paydaş ve müşterilerimize samimiyetle teşekkür etmek istiyoruz.

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.