ANASAYFA > İNSAN ODAKLI AYDINLATMA

Nasıl Uygulanır?

“İnsan Odaklı Aydınlatma” nasıl uygulanır ?

 

Çeşitli seviyelerde bir ya da birden fazla avantaj sağlayacak şekilde uygulama yapılması mümkündür. Beyaz ışık kontrolü, enerji tasarrufu ve bunlara ek olarak RGB uygulamaları yapmak da mümkündür. Bu ihtiyaç ve doğru uygulama tanımı ancak projenin çeşitli ihtiyaçlar, kullanım özellikleri, konfor gereksinimi gibi beklenti ve istekleri değerlendirilerek tanımlanmalı ve uygulama detay projesi buna göre şekillendirilmelidir.

 

İhtiyacın tanımlanması ile birlikte, proje için kullanımına karar verilecek aydınlatma aygıtlarının “İnsan Odaklı Aydınlatma” teknolojisi ile uyumlu çalışabilecek özelliklerde olması sağlanmalıdır. Sistemin en temel ve başlıca gereklerinden biri aydınlatma aygıtı üreticisinin teknik ve estetik yeterliliği olan aydınlatma armatürleri üretme ve tedarik etme yetisine sahip olmasıdır. İhtiyacın tanımlanması, uygun nitelikte aydınlatma aygıtları temini ile birlikte değerlendirilmesinden sonra gereken son ve en önemli unsur; sayılan tüm bu faydaları sağlayacak, kullanıcı dostu olarak kolay ve anlaşılabilir şekilde yönetilebilecek bir ışık kontrol sistemi bütünü ile uygulama projesinin oluşturulmasıdır.

 

Uygulama sıralaması ve temel gereklerine bakarak, “İnsan Odaklı Aydınlatma” uygulamasının kim tarafından, ne şekilde yapılacağı konusunun ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Yeterli uzmanlık ve donanımı olmayan yapılar ya da üreticiler tarafından yapılacağı söylenen uygulamaların, işin sonunda yarardan çok ‘kaynakların boşa harcanmasına‘ sebep olabileceği ve yanlış yapılacak bir uygulamanın telafi maliyetinin, yapılan işin toplamından daha yüksek olabileceği unutulmamalıdır.

 

50 yılı aşkın sektör deneyimi, aydınlatma endüstrisinde yenilik, teknoloji ve verimlilik dendiğinde akla gelen ilk marka olma özelliği ve ulusal / uluslararası çözüm ortaklığı iş birliktelikleri sayesinde güvenle tercih ettiğiniz LAMP 83 , “İnsan Odaklı Aydınlatma” proje ve uygulama ihtiyaçlarınızın karşılanması konusunda da en güvenilir çözüm ortağınız olmaya hazır.

 

Daha fazla bilgi edinmek veya güncel projelerinizde temel odak olan ‘ insanın yaşam konforunu‘ arttıracak uygulamalar için lütfen dilediğinizde LAMP 83 “Aydınlatma ve Işık Kontrolü Proje Departmanı” ile temas ediniz.

 

Unutmayın, geleceğin aydınlatma teknolojileri için güvenilir çözüm ortağınız, LAMP 83.

 

LAMP 83, odağında “insan” var !

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.