MEDYA > HABERLER

Palamut Group, LAMP 83’ün ışığıyla büyüyor...
Tarih : 28.11.2019

Palamut Group, LAMP 83’ün ışığıyla büyüyor.

 

Ayakkabı sektörünün önde gelen oyuncularından Palamut Group, yeni ofisinin aydınlatmasını LAMP 83’e emanet etti.

 

25 yılı aşkın bir süredir ayakkabı sektöründe ticari faaliyetlerini sürdüren ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Palamut Group, yeni ofisinin tasarım süreçlerinde Pozitif Mimarlık ile çalıştı. Yaklaşık 750 m2  lik bir alana sahip olan merkez ofisin aydınlatma konsepti, LAMP 83 tasarım grubu ile Pozitif Mimarlık’ın ortak çalışması sonucunda belirlendi.

 

Ofisin girişinde yer alan teşhir alanında sergilenen ürün ve objelerin aydınlatması, LAMP 83’ün küçük boyutları ile dikkat çeken ürünü JOY Spot ile yapıldı. Bu alan içinde ayrıca özel tasarım tüp şeklinde sarkıt ürünlere de yer verildi.

 

Ofis çalışanlarının masalarının üzerinde, hem çok yüksek verimli, hem de kamaşması düşük (UGR ≤ 19) ARK-S ailesinin sarkıt ve sıva üstü versiyonları tercih edildi. Yönetici odaları ise, yine düşük kamaşmalı OPTIO ankastre ve sarkıt ürünlerle, diğer alanlardan ayrıştırıldı. Ofisin genel aydınlatması için, farklı güçlerde ankastre DEEP ürünleri kullanıldı.

 

İdari satın alma ve bilgi işlem oturma bölümlerinde, özel tasarım dekoratif krom sarkıtlara yer verilirken; toplantı odalarının mimarisi, tavan tasarımlarına uyum sağlayabilen WIGGLE ürünü ile tamamlandı. 

 

Toplam 260 adet ürünün kullanıldığı projeyi değerlendiren LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar, ‘Son dönemde, modern ofislerin sıradan tasarımlardan ziyade, adeta cıvıl cıvıl yaşam alanları şeklinde tasarlandığını görüyoruz. Bu tarz ofislerde, ışık ile beraber mimari çizgiyi tamamlamak ve doğru bir aydınlatma projesi ile ofise adeta enerji katmak mümkün olabiliyor. İstikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Palamut Group’un ofisi de, tam anlamıyla böyle bir çalışmanın sonucu. Değişik standart ve özel üretim ürünlerimizi kullanarak, ofisin tasarımı ve farklı kimliğine uygun bir aydınlatma konseptini hayata geçirmiş olduk. Ortaya çıkan sonuçtan hem müşterimiz Palamut Group’un, hem de Pozitif Mimarlık’ın memnun olması, yapılan çalışmanın başarıya ulaştığını gösteriyor.’ sözlerini sarf etti. 

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.