MEDYA > HABERLER

DeFacto ilk akıllı mağazasında LAMP 83’ü tercih etti.
Tarih : 30.10.2019

DeFacto ilk akıllı mağazasında LAMP 83’ü tercih etti.

 

DeFacto’nun İstanbul Akasya AVM’de yer alan ilk akıllı mağazası, LAMP 83 tarafından aydınlatıldı.

 

DeFacto’nun akıllı mağaza konseptinde, kullanıcılar akıllı ekranlar ve sanal gerçeklik gözlükleri sayesinde tüm ürünlerin farklı beden ve renk seçeneklerini dijital kopyalar halinde inceleyebiliyor. Kasa noktası olmayan ve ödemelerin otomatik check-out veya kiosk üzerinden yapıldığı mağazadan satın alınan kıyafetler, bir gün içinde müşterilerin adresine kargo ile gönderiliyor.

 

Uzun yıllardır DeFacto’nun aydınlatma alanındaki tedarikçisi olan LAMP 83, bu yeni konsept mağazanın aydınlatmasında, özel tasarım lensi ile ışık üzerinde mükemmel bir kontrol sağlayan JOY-S ailesinin ürünlerini, perakende sektörü için üretilmiş ve kumaşların renklerini çok daha doğru şekilde yansıtan özel LED çipler ile üretti.

 

230 m2 alana sahip olan mağazanın aydınlatmasında, 76 mm çapı sayesinde minimum boyutlarına ragmen çok yüksek verime sahip olan Joy-S ailesinden 145 adet spot ve 40 adet ankastre olmak üzere toplam 185 tane ürüne yer verildi. Homojen bir aydınlatmanın hedeflendiği mağazada, duvar teşhirlerinin aydınlık seviyesi, orta teşhirlere göre biraz daha yüksek tutuldu.

 

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar DeFacto’nun bu ilk akıllı mağaza projesini şu şekilde değerlendirdi: ‘Kurulduğu günden beri Türk aydınlatma sektöründe ilklere imza atmayı alışkanlık haline getirmiş bir firma olarak, DeFacto’nun akıllı mağaza konseptinin başlangıç aşamasında yer almak bizi memnun etti. Projenin aydınlatmasını, hem lensli, hem de tekstil sektörüne özel LED çip kullandığımız ürünlerle gerçekleştirdik. Böylece hem ışığı tam anlamıyla kontrol ettik, hem de müşterilerin Defacto ürünlerinin denk ve dokularını en doğru şekilde algılamalarını sağladık. LAMP 83 olarak, her zamanki gibi müşterilerimize en gelişmiş ve teknolojik ürünleri sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’

 

Projenin fotoğraf galerisi için lütfen tıklayın...

 

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.