MEDYA > HABERLER

Hilltown AVM’de LAMP 83 ışığı…
Tarih : 02.05.2019

Hilltown AVM’de LAMP 83 ışığı…

 

Uzun yıllardır Rönesans Holding’in AVM aydınlatması projelerini üstlenen LAMP 83, İstanbul Küçükyalı’daki Hilltown AVM’nin iç mekan aydınlatmasını başarıyla gerçekleştirdi.

 

Rönesans Gayrimenkul tarafından 63 bin m2’lik alanda inşa edilmiş olan Hilltown AVM, Adalar manzarasına sahip restoranları, alışveriş caddeleri ve açık alanlarıyla birlikte alışveriş ve eğlencenin bir kasabası konsepti içinde birleştirildiği bir proje olarak öne çıkıyor.

 

Çevreci tasarımı ve yakaladığı enerji verimliliği sayesinde LEED Gold sertifikası alan ilk AVM olan Hilltown’ın aydınlatmasında, LAMP 83’ün İSO’dan enerji verimliliği ödülüne sahip olan A++ seviyesindeki ürünlerinin kullanılması, projenin yeşil bina standartlarını yakalamasında önemli bir rol oynadı. 

 

Hilltown AVM’nin iç mekan aydınlatması için, Rönesans Gayrimenkul’ün mimari ekibi ile birlikte çalışan LAMP 83, mimari konsepte bağlı kalarak, AVM’nin her alanı için ayrı ayrı aydınlatma konseptleri oluşturdu. Projede, ağırlıklı olarak, enerji verimliliği ödüllü SILVER ve ARK ürün ailelerinin mekanlara göre uyarlanmış versiyonları kullanıldı. AVM’nin aydınlatılmasında farklı mekanların aydınlatma tasarımları ve aydınlık seviyesi ihtiyaçlarına göre, gövde formları, LED gücü ve reflektör açılarının değiştirilmesiyle ortaya çıkan 30 farklı versiyondan, toplamda 4.250 adet LAMP 83 ürünü kullanıldı.

 

Hilltown AVM’de yapılan aydınlatma çalışmasını yorumlayan LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar ‘Rönesans Gayrimenkul ile AVM aydınlatması konusundaki işbirliğimiz, on yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Hepsi birbirinden farklı tasarıma sahip olan her AVM için, konsepte göre tamamen farklı çalışmalar yapıyoruz. AVM’leri aydınlatırken, aynı anda hem AVM’nin mimari çizgisini ışıkla tamamlamanız, hem ziyaretçiler için görsel açıdan konforlu ve homojen bir aydınlatma yakalamanız, hem de tüm bunları yaparken enerji verimliliğini ön planda tutmamız gerekiyor. LAMP 83’ün konusunda uzman ışık tasarımı ekibi, esnek &hızlı üretim yapabilme kabiliyeti ve A++ enerji etiketine sahip çok verimli ürünlerini birleştirerek, tüm bu ihtiyaçların ideal kesişim noktasını yakalayabiliyoruz. Ortaya çıkan sonuçlardan müşterimizin de memnun olması, bir bakıma ışık mühendisliğini doğru yaptığımızı gösteriyor. Rönesans Gayrimenkul ile olan işbirliğimiz, yeni AVM aydınlatması projeleriyle beraber, bu yıl da devam edecek.’ sözlerini sarf etti.

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.