MEDYA > HABERLER

YEMEK SEPETİ PARK’TA, LAMP 83 İMZASI…
Tarih : 12.03.2018

YEMEK SEPETİ PARK’TA,

LAMP 83 İMZASI…

 

LAMP 83’ün, aydınlatmadaki kalıpları kıran, modüler ışık sistemi Wiggle, Yemek Sepeti’nin yeni ofisine, özgür tasarım ruhunu taşıdı.  

 

Aydınlatmada sunduğu optimal çözümlerle, farklı sektörlerde birçok ulusal ve uluslararası markayla işbirliği gerçekleştiren LAMP 83, iş ortakları arasına Yemek Sepeti’ni de ekledi. LAMP 83’ün ışık tasarımında devrim olarak nitelendirdiği ve patenti kendisine ait olan Wiggle, şirketin Levent’teki yeni ofisi, “Yemek Sepeti Park”ın en heyecan verici mekanının yaratılmasında başrol oynadı.

 

İstenen uzunlukta ışıklı form ve eğrilerin yaratılmasına olanak sağlayan ışık sistemi Wiggle, ofisin kalbi olarak nitelenen ve 24 saat yaşayan bir mekan olan çağrı merkezinin dinamizmine ve mimari konseptine uyumlu olacak bir aydınlatma tasarımı arayışından yola çıkılarak tercih edildi. Mekanın düz, dairesel, oval veya eğrisel formlar içeren dekoratif yapısına uyum sağlayan Wiggle, mimari konseptin tamamlayıcısı olurken; özel akrilik difüzör ünitesiyle şık bir algı yaratılması ve ihtiyaç duyulan ışığı karşılamasıyla da, çalışanlara üst seviyede bir görsel konfor sunmuş oldu.

 

Yemeksepeti Park’ın iç mimari projesini gerçekleştiren Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık’tan Y.Mimar Kerem Erginoğlu aydınlatmadaki kriterlerini ‘Son yıllarda bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar hayatımızın parçası haline gelince, ofis aydınlatmalarında kullanıcı beklentileri oldukça farklılaştı. Genel aydınlatma dışında, artık kullanıcılar daha fazla kişiselleşmeye müsait ürünler bekliyorlar. Eskiden masa yüzeyi aydınlatma seviyesi, kâğıt kalemle iş yapmaya, okumaya mümkün olarak talep edilirken, (500 lux mertebelerinde) günümüzde ekranın bir ışık kaynağı olması sebebiyle bu istek daha ikincil bir öneme kavuştu. Kullanıcılar ekranlarında parlamayacak, kamaşma kontrollü, dilediklerinde açılan kısılan ya da direkt en direkt özelliklere sahip ürünleri tercih ediyorlar.  ‘şeklinde özetledi.

 

Erginoğlu, LAMP 83’le gerçekleştirilen işbirliği ve Wiggle ürününün tercih edilmesiyle ilgili olarak da, ‘Ofisin kalbi olan çağrı merkezinde 24 saat çalışılan bir ortam olması ve çalışanların ihtiyacına en doğru yanıtı vermesi sebebiyle LAMP 83’ün Wiggle ürününü tercih ettik. Yemeksepeti projesinde serbest çalışma ortamını sağlamak üzere kat boyunca uzanan, yayılan bir sonsuz masa hayal ettik. Uzunluğunu simgelemek adına adını “yılan masa” koyduk. Masanın tasarımı devam ederken nasıl bir aydınlatma olmalı diye sorguluyorduk. Esnek bir aydınlatma olmalı, bizim formumuzu takip edebilmeli, gerektiğinde kısılabilmeli diye düşünüyorduk. Arayışımızla örtüşecek aydınlatma armatürünü LAMP 83’de bulduk. Sanki bizim için üretilmişti. Özel paneli sayesinde çok farklı senaryolarla kullanabilme imkânı vardı.

 

Üstelik bu yenilikçi ürün henüz hiçbir yerde kullanılmamıştı. Hemen anlaşma sağlayıp üretim sürecine geçildi. Montaj esnasında LAMP 83 montaj ekibinin desteğini aldık. Sonuçta ürün tam istediğimiz gibi oldu. Amorf masamızın plan izini tavanda uçar halde yapabildik.

 

Öncelikle mimari ekip olarak biz ve işverenimiz sonuçtan çok memnun oldu. Ofisteki en heyecan verici mekanlardan biri oldu.’ diye konuştu.

 

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar yapılan çalışmayla ilgili ‘ Yemeksepeti Park, heyecan duyarak çalıştığımız ve içinde yer almaktan büyük keyif aldığımız bir proje oldu. Mimari grubun ihtiyaçlarını aktarırken adeta Wiggle’ı tarif etmesiyle, projede kullanılacak ürün de kendiliğinden ortaya çıktı. Mimari konsept ve dekorasyona uyumuyla birlikte otomasyon özelliği ve DİM edilebilir olmasıyla, aydınlatmadaki tüm beklentileri de karşılayan Wiggle, projeye en uygun mimari ve işlevsel çözümü sunmamızı sağladı. Ortaya çıkan sonucuyla herkesi fazlasıyla memnun eden, LAMP 83’ün gurur duyduğu bir projeye imza attık.’ diye konuştu.