MEDYA > HABERLER

Wiggle’ın özgür ışığıyla...
Tarih : 02.03.2018

Wiggle’ın özgür ışığıyla, farklı ihtiyaçlara yönelik ideal bir aydınlatma…

 

LAMP 83’ün sınırsız mimari aydınlatma için sunduğu benzersiz çözümü Wiggle, mekanlarında ışığı özgür bırakmak isteyenlerin tercihi oluyor. Mekanın formuna göre aydınlatmayı şekillendirme imkanı sunan Wiggle, LAMP 83’ün Cem Terün Mimarlık’la Ayazağa’da gerçekleştirdiği bir ofis projesinin, çalışanların farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılan sosyal alanlarında tercih edildi.  

 

Düz, dairesel, oval veya eğrisel olarak tasarlanan tüm mekanlara kusursuz şekilde uyum sağlamasıyla, dilenen uzunlukta ışıklı form ve eğrileri yaratan Wiggle, klasik mekan algısını da başka bir boyuta taşıyor.

 

Cem Terün Mimarlık Ofisi’nden Yüksek Mimar Pelin Doğrucan, aydınlatmadaki kriterleri ve projenin sosyal tesis ve peyzaj alanlarındaki aydınlatma tasarımıyla ilgili olarak, “Bir mekanda aydınlatmayı tasarlarken öncelikle mekanın hangi amaçla kullanılacağı yani fonksiyonu, burada kullanılacak ürünler için ilk belirleyici kıstas olmaktadır. Bunun hemen ardından mekanı kullanacak kişilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Bu proje içerisindeki sosyal tesis alanı, çalışanların farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap verecek bir tasarıma sahipti. Bu alanın, çalışanların yemek aralarında çay, kahve içip dinlenilebileceği, açılır kapanır duvar bölme sistemleriyle farklı popülasyondaki toplantılara ev sahipliği yapabilecek ve bununla birlikte kalabalık eğitimlerin ve seminerlerin de yapılabileceği bir yer olması sebebiyle, çalışanlarca yoğun kullanılacağı ön görülmekteydi. Bu nedenle sosyal tesisin kalbi olan bar bölümü ve fuaye alanındaki aydınlatmada, kullanım ihtiyaçları doğrultusunda LAMP 83 tarafından bize önerilen Wiggle’ı tercih ettik. Çünkü Wiggle, bize mekanın formuna göre aydınlatmayı şekillendirme imkanı sağlamaktaydı. Ayrıca dimlenebilir olması da farklı kullanım biçimleri prensibiyle birebir örtüşmekteydi. Projedeki peyzaj alanlarının aydınlatmasında ise, yine LAMP 83 ürün gamından, yürüyüş yollarını aydınlatacak, yürüyen kişinin gözünü rahatsız etmeyecek ve bina görünüşünü kesmeyecek alçak aydınlatma aygıtları tercih edildi” diye konuştu.

 

LAMP 83’le gerçekleştirdikleri işbirliğini de değerlendiren Doğrucan,” LAMP 83 ile geçtiğimiz Yapı Fuarı’nda tanıştık. Fuarda, ürünlerini birebir deneyimleme, genç ve dinamik ekiplerinden ayrıntılı bilgi alma fırsatını da bulduk. Daha sonraki ilk projemizde LAMP 83 ile iletişime geçtik. Proje sürecinde gerçekleşen tüm revizyonlarda, gerek bütçe gerekse de numune temini konusunda hızlı bir şekilde bize destek verdiler. Ürünlerin montaj aşamasında da teknik ekipleriyle çok yardımcı oldular. Tüm ürünleri titizlikle hazırlayarak, zamanında teslim ettiler. Bizim açımızdan oldukça keyifli ve sorunsuz geçen bu işbirliği için teşekkür eder, sonraki projelerimizde birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız.” yorumunu yaptı.