MEDYA > HABERLER

LAMP 83, Yeditepe Mimarlık Fakültesi’nin konuğu oldu…
Tarih : 19.12.2017

LAMP 83, Yeditepe Mimarlık Fakültesi’nin  konuğu oldu…

 

Üniversitelerde gerçekleştirdiği konferans serileri kapsamında Yeditepe Üniversitesi’ne konuk olan LAMP 83, Mimarlık Fakültesi öğrencilerine “Mimaride Aydınlatma Tasarımının Yeri”ni anlattı.

 

Üniversite ve sektör işbirliğine büyük önem veren LAMP 83, bugüne kadar çeşitli üniversitelerle bir araya gelerek gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Yeditepe Üniversitesi’nin konuğu olan LAMP 83, mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlenen “Mimaride Aydınlatma Tasarımının Yeri” konulu konferansta tasarım aşamasında aydınlatma konusunda dikkat edilmesi gereken hususları aktardı.  

 

Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle birlikte bölümde görev yapan akademisyenlerin de katıldığı konferans, LAMP 83 Grup Satış Müdürü Serhan Acar’ın açılış konuşmasıyla başladı. LAMP 83’ün vizyonu ve tarihçesiyle birlikte şirketin bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi veren Acar, “İnsan Odaklı Aydınlatma” konusundaki çalışmalarına ve sundukları çözümlere de değindi.

 

Acar’ın ardından söz alan LAMP 83 Özel Projeler Müdürü Ahmet Sinan Günvar, ofis, lobi, yönetici ve toplantı odaları, sergi salonları ve kütüphane gibi farklı mimari özellikler taşıyan mekanların aydınlatılmasındaki püf noktaları ve uygulamada dikkat edilmesi gereken detayları, LAMP 83’ün her ihtiyaca göre çözümler barındıran geniş ürün gamından örneklerle dinleyicilere aktardı.

 

Yoğun ilgi gören ve katılımcıların keyifle takip ettiği konferansla ilgili LAMP 83 Grup Satış Müdürü Serhan Acar şunları söyledi: “Sektörünün öncüsü bir firmanın temsilcisi olarak mimarlığın gelecekteki temsilcileriyle birlikte olmak ve deneyimlerimizi onlara aktarma şansı bulmak bizim için çok değerliydi. Aydınlatma tasarımı oldukça titiz çalışılması gereken ve mimari konsepti  doğrudan etkileyen çok önemli bir olgu. Biz de geleceğin mimarlarına bu konuda yol gösterici olmaya çalıştık. LAMP 83 olarak üniversitelerle etkileşimde olmaya büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki dönemde akademik ilişkilerimizi artırarak devam ettirmeyi ve farklı etkinliklerde çok daha fazla sayıda öğrenciyle bir araya gelebilmeyi hedefliyoruz.